Česky Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Volný čas

Volný čas

Náš tip: Za využití Cykloportálu Karlovarského kraje a znalosti místních poměrů Vám pomůžeme s nejvhodnějším návrhem Vašeho cyklovýletu. Vytiskneme Vám mapu, na které nebudou chybět záchytné body Vašeho výletu (restaurace, pozoruhodnosti na trase apod.), délka a výškový profil trasy, povrch cest atd.   

 

Poznejte historický region hudebních nástrojů Luby

Stálá expozice historie města Luby Prezentace historie města, zámku, škol, spolků, železnice, radnice atd.  
     
Kaple Panny Marie Kulturní památka, opravená v roce 1993. Restaurovány historické varhany, slouží k bohoslužbám a jako rozlučková místnost.  
     
Mariánský sloup Kamenný sloup s Pannou Marií a Ježíškem.  
     
Kostel svatého Ondřeje Dominanta historického jádra města. První písemná zmínka je z roku 1188, kostel je jednou z nejstarších církevních památek v západních Čechách. Opraven byl koncem 90. let a je slavnostně nasvícen.  
     
Socha houslaře Bronzová figura houslaře jako hold všem houslařům a výrobcům hudebních nástrojů na lubsku pochází z roku 1925. Místní rodáci, po válce vysídlení do města Bubenreuth u Erlangenu si v roce 1969 nechali zhotovit kopii této sochy jako vyjádření svého vztahu k rodnému městu a tradici výroby hudebních nástrojů.  
     
Muzeum hudebních nástrojů Výstava smyčcových a trsacích nástrojů Orientu i Evropy a mistrovských nástrojů místních výrobců.  

 

Golf

V bezprostřední blízkosti našeho pensionu se rozprostírá devítijamkové golfové hřiště Golf Club Luby. Hřiště je členité a pečlivě udržované, nachází se zde i rozhledna "U Strejců" s výhledem na celé hřiště a široké okolí.

 

Turistika

Vysoký Kámen

Asi 5 km od pensionu po červené turistické značce lze dojít nebo dojet na kole k chráněné přírodní památce Vysoký kámen. Tento skalní masiv je nejvyšším bodem v okolí a na jedné ze skalních věží je vybudována vyhlídka, odkud je nádherný výhled na Chebskou pánev a Vogtland.

Autem lze dojet do osady Kostelní a odtud dojít asi 1 km pěšky.

   

Rozhledna u Strejců

Celodřevěná, 22 m vysoká stavba, pochází z roku 2005. Stojí v golfovém klubu Luby. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na masiv Slavkovského lesa.
   

Naučná stezka Lubsko

Od roku 2002 prochází kolem našeho penzionu Naučná stezka Lubsko. Je 8 km dlouhá a na 17 tabulích informuje o pamětihodnostech města a okolí, tradičních řemeslech, historii, zemědělství, přírodě. Stezka prochází městem a okolím a na hraničním přechodu navazuje na stezku, vedoucí do města Erlbach. 
   

Stará Lípa

Nedaleko našeho pensionu můžete vidět více než 400 let starou lípu. Tento památný strom je chráněný. 

 

Na výlet k německým sousedům - Erlbach

Nejstarším místem osídlení Erlbachu je místo, kde nyní stojí Starý zámek s parkem. V zámku se v současnosti v rámci tzv. rodinného střediska konají kulturní akce určené rodinám. V zahradním hudebním pavilonu se konají koncerty domácích orchestrů.  

Lyžařské středisko Kegelberg Nejdelší vlek (700 m) a uměle zasněžované sjezdovky Vogtlandu, 80 m dlouhý vlek pro děti a začátečníky. Nabídku doplňuje lyžařská škola a občerstvení na horské boudě.
   
Hornovogtlandské vesnické muzeum Sídlí v roubeném domě z roku 1726 a vystavuje historické exponáty včetně pomůcek, používaných při výrobě hudebních nástrojů.
   
Pivovar Erlbacher Brauhaus Pivovarská restaurace s varnou. Otevřeno denně kromě středy od 12.00 - 22.00 hodin.
   
Evangelicko-luteránský kostel Pochází z 19. století, mezi lety 1990 a 2000 byl důkladně rennovován. Kostel patří mezi památky Vogtlandu.
   
Muzeum NDR Wernitzgrün Muzeum zabírá několik pater bývalé školy Wernitzgrün a jeho návštěva vyvolá spoustu vzpomínek. Otevřeno jen v létě úterý až pátek a každou 2. a 4. sobotu od 14.00 do 16.00 hodin.
   
Skanzen Eubabrunn Tři statky, historické rostliny a setba, zvířata na pastvinách a v chlévech. K tomu restaurace Grünes Tal a letní muzikantská stodola. Otevřeno úterý až neděle 10.00 - 17.00 hodin, listopad - březen 10.00 - 16.00.
   
Dobrodružné zážitkové hřiště Eubabrunn Zábava pro mladé i starší. Vodní hry, hřiště na volejbal a různé překážkové dráhy. A dále např. Uhlířská bouda, škola, dům řemesel a mlýn, vše určeno pro dětské hry.
   
Riedelhof - kulturní a ekologické programy, přímý prodej selských produktů a také výstavy obilí a ovoce, mezinárodní dřevorubecké sympozium, semináře, koncerty, filmy atd.
   
Dobrodružná zážitková Stezka naboso (Barfusspfad) Pro ty, kteří si chtějí vychutnat chůzi naboso, vznikla na bývalém železničním náspu v Erlbachu stezka speciálně k tomuto účelu. Povzbudit své smysly můžete chůzí po kůře ze stromů nebo hrubém či jemném štěrku.. 

 

Další výletní cíle v širším regionu

SOOS Unikátní rašeliniště s vývěry minerálních pramenů a oxidu uhličitého v tzv. mofetách, naučná stezka.
   
Františkovy Lázně Lázeňské město s typickou atmosférou a nabídkou procedur. Celoroční provoz bazénového komplexu Aquaforum.
   
Cheb Městská památková rezervace (Chebský hrad, Kostel sv. mikuláše, Špalíček, muzeum, divadlo), krajinná výstava na obou březích řeky Ohře (parkové úpravy, kavárny, hřiště, sportovní areál, vyhlídková věž, minigolf..)
   
Seeberg Románský hrad poblíž Františkových Lázní, expozice interiéru a nábytku, Goethe a jeho lásky, chebský kat Karel Huss, hospodářské náčiní ve stodole, Hradní hrátky..
   
Muzeum hudebních nástrojů v Markneukirchen Více než 3 600 exponátů. Oblíbené letní koncerty na dvoře muzea.
   
Historická pila Markneukirchen Předvádění nejrůznějších historických pil při výrobě prken a dýh.
   
Hüttlovy hudební hrací strojky a automaty Wohlhausen
Hrací krabičky, orchestrion nebo pouťový kolovrátek k poslechu denně od 9.00 do 17.00 hodin. 
   
Muzeum harmonik Zwota Více než 1000 historických i novodobých tahacích harmonik pro laiky i odborníky. Otevřeno od úterý do čtvrtka od 10.00 do 16.00 hodin.
   
Muzeum hudby a zimních sportů Klingenthal Dějiny výroby hudebních nástrojů a vývoje nordického lyžování v okolí Klingenthalu pod jednou střechou. Otevřeno úterý - pátek 10.00 - 16.00 hodin a sobota, neděle 13.00 - 17.00 hodin.
   
Vogtland Arena Klingenthal Od roku 2006 nový obří skokanský můstek,který patří k nejmodernějším můstkům na světě. Tzv. Wie-Li (Wiegandův výtah) vyveze návštěvníky do centra můstku a k vyhlídkové kopuli můstku. Prohlídka můstku patří k silným turistickým zážitkům. 
   
Svět lyží Schöneck Náhorní plošina, v létě využívaná pro pěší a cykloturistiku, v zimě k běžeckému i sjezdovému lyžování. 
   
Výstava kosmických letů Morgenröthe První pokusy raketových letů, první umělé družice, program přistání na Měsíci apod. Originální skafandry, výzkumné přístroje, exponáty o každodenním životě ve stavu beztíže. Mimořádný zážitek nabídne tréninkový modul základního bloku vesmírné stanice Mir. 

Výletové tipy byly připraveny s použitím materiálu Turistické propojení Erlbach - Luby, vydaného městem Luby a Erlbach v roce 2011.

Pokud by výše uvedená nabídka na výlety nestačila, další tipy lze nalézt například na www.výletit.cz.